Demokrasilerde siyasi partilerin gayesi, ülkelerini maddi ve manevi olarak kalkındırmak için farklı fikirlerle ve projelerle yönetime talip olmalarıdır. Siyasi partilerin ülke yönetimiyle ilgili farklı fikirlere ve projelere sahip olmaları son derece tabiidir; ancak hiçbir siyasi partinin ülkenin aleyhine olabilecek bir fikre, projeye, beyanata ve icraata sahip olma hakkı yoktur. Ülkenin milli meseleleri ve milli menfaatleri söz konusuysa siyasi partilerin farklı hedeflerinin olması asla kabul edilemez. Varlığını devam ettirme iddiasındaki hiçbir millet ve devlet, varlığını ve bekasını tehdit eden hedef farklılıklarına asla izin vermez ve vermemelidir.

Ana muhalefet partisi olması hasebiyle CHP’nin 2019’un 31 Mart’ında yapılacak mahalli seçimler sath-ı mailine girerken milli meseleler, milli menfaatler ve milli refleksler hususlarında kendisini gözden geçirmesi gerekir. Milli refleksler açısından CHP’nin defolarının olduğu, bugüne kadarki seçim sonuçlarıyla görüldüğü gibi yaşanan her milli meselede CHP’nin ortaya koyduğu tavır ve beyanat da ortaya sermiştir. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 2019 Mart’ında yapılacak mahalli seçimler yaklaşırken daha önce yaptığı gibi geçen hafta yine Almanya’ya ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaretinde Kılıçdaroğlu’nun PKK aktivisti Almanya parlamenteriyle verdiği fotoğraf, kırk yıldır milletin başına bela olan PKK terör örgütüyle olan mücadele ortadayken nasıl değerlendirilecek?

Ekim 2018’de Kılıçdaroğlu’nun BBC’ye verdiği röportajda Türkiye’ye gelecek yabancı sermayenin güvencesinin olmadığını söylemesine ne denilecek?

Son yapılan 24 Haziran 2018 Milletvekili Genel Seçimleri öncesi Kılıçdaroğlu’nun Alman Focus dergisine verdiği röportajda Türkiye’de can ve mal güvenliğinin olmadığı beyanatı nereye koyulacak? 

Polisleri şehit eden DHKP-C teröristlerinin Ekim 2017’de hamiliğini, savunuculuğunu yapan ve bu teröristleri masum gösterme gayretinde olan CHP’li milletvekillerinin bu tavırları ve beyanatları nasıl anlaşılacak? 

Devletin terör örgütü listesine aldığı ve Türkiye’nin bekasını tehdit eden PYD/YPG’yi, Ekim 2014’te vatanını savunan bir örgüt olarak tavsif eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ve sabık Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Şubat 2016’da Londra’daki aynı yöndeki açıklamaları hakkında ne düşünülecek?

Çevre hassasiyetiyle hareket eden bazı vatandaşlarımızın samimiyeti suiistimal edilerek Mayıs 2013’te başlatılan, on iki canın kaybına ve ülkenin milyarlarca lira zararına sebep olan George Soros’un organizasyonuyla ve yerli işbirlikçileriyle gerçekleştirilen Gezi Parkı Vandalizm’ine ve çapulculuğuna CHP’nin verdiği destek nasıl izah edilecek?

FETÖ’nün 17-25 Aralık 2013’teki yargı-emniyet darbe girişiminde cansiperane bir şekilde FETÖ’ye destek veren, iki yüz elli bir insanın şehit edildiği 15 Temmuz 2015 FETÖ’nün askeri darbe girişiminde kontrollü bir şekilde havaalanını terk eden ve bu darbe girişimine FETÖ ağzıyla “kontrollü darbe” diyerek tahfif edip sulandırmaya çalışan CHP Genel Başkanı Kılçdaroğlu’nun bu tavırları ve beyanatları nasıl görmezden gelinecek?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP yetkililerinin seçimle işbaşına gelen ve Türk devletini ve milletini temsil eden Cumhurbaşkanı’na her fırsatta “Diktatör” diyerek hakaret etmesi nasıl geçiştirilecek?

Türk devletinin ve milletinin bekasını tehdit eden terör örgütü PYD/YPG’nin işgali altında bulunan El-Bab’a ve Afrin’e yapılan Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarında Kılıçdaroğlu’nun olumsuz tavrı ve beyanatları nasıl yok sayılacak, TSK’nin Zeytin Dalı Harekâtı devam ederken Afrin’in merkezine girilmesine karşı çıkması nasıl yorumlanacak?

Emperyalist küresel güçlerin taşeronu, eli kanlı terör örgütü PKK’li teröristlerinin cenaze merasimlerinde CHP’li milletvekillerinin boy gösterip gözyaşı dökmeleri nasıl hoş görülecek? 

PKK’nin siyasi uzantısı HDP’nin sabık Eş Genel Başkanı, elli iki canın katledilmesinin azmettiricisi Selahattin Demirtaş’ın CHP adına cezaevinde ziyaret edilmesi ve yargının hiçe sayılarak serbest bırakılmasının istenmesi nasıl anlayışla karşılanacak?

Türkiye Cumhuriyeti devleti için küstahça ve pervasızca“Katil Devlet” diyen birinin CHP İl Başkanı yapılması nasıl tevil götürecek?

CHP’nin milli meselelerdeki defoları saymakla bitmez. CHP, mahalli seçimler arifesinde milli meselelerdeki defolarını gözden geçirmeli, milletin tercihlerine saygı duyarak seçtiklerine hakaret etmekten vazgeçmeli ve projeler üreterek ana muhalefet partisi olarak iktidara talip olmalıdır. Muhalefet, Demokrasi’nin vazgeçilmez temel unsurlarından biridir. 

Eyvallah! 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ehli İrfan 6 ay önce

İbn-i Sina'ya sorarlar,"şifasız dert var mıdır?" El-cevap,"Vardır, iyinin kötüye muhtaç olması" Türkiye-Chp,siyaset-chp münasebetleri böyle bir serencama işaret ediyor ...
böyle bir