Hadi kendine bu gün bir iyilik yap. Tüm düşüncelerini arkaya at ve düşünmeden, aklına gelen şeyleri yap özgürlüğünde… Tüm dertlerini arkaya bırak, kederlerinden, üzüntülerinden ve çevreleyen tüm prangalarından kurtul ve haykır özgürlüğüne. Tüm seni saran prangaları kır, özgürlüğüne adım at ve aklına geleni yap ve sakın seni engeller kuşatmasın bu gün. Koş, atıl, bağır çağır, coş, gün yalnız senin olsun. İçinden gelen her türlü şeyleri yap ve seni hiçbir şey engellemeden. Hayatın bu kısa anını kendi içinden gelen arzularla değerlendir. Hiçbir şey seni kısıtlamasın. Hiç bir şey senin önünde engel teşkil etmesinden. Kendini kısıtlayan her şeylerden arın bu gün bir günlüğüne. Hayat senin hayatın. İstediğin gibi yaşamak senin hakkın. Hayatını belli saikler değil kendin yönlerdir bu günü. Bu gün senin günün olsun ve yaşa hayatını hiçbir kısıtlama olmasın. Bu gün düşünmede, bu gün bir şeylerin sorumluluğunu alma. Her şeyi bırak ve özgürlüğünü yaşa ve dünden kurtul. Tüm sorumluluklarını bir kenara bırak, kendinden de kurtul. Kanat çırp özgürlüğüne. Kendi yarattığın zincirleri de kır ve önce zihnini sonra vücudunun tüm organlarını özgür bırak. Özgür bırak kendini  tüm yaşananlarının baskısı altında kalma. Tüm bunları uzaklaştır kendinden baskılardan uzak kal. Yaşam çok güzel. Fakat yaşamın kurallarını gözden ırak tutmadan yaşarsan, geleceğini kendi geleceğin olarak görmezsen, sıkıntılardan kurtulman mümkün olmaz. Sen en iyisi bırak tüm engelleri seni korkutan, seni durduran ve korkusuzca yapmak istediklerinin üzerine git ve kır onları. Özgürlüğün tadını çıkar. Yaşama olan tutkularını asla bırakma. Yaşam bizim hakkımız ise, bizi çevreleyen kısıtlamaları yok etmemiz gerekmekte. Hayatı yakalamak için daha ne kadar bekleyeceksin? Ne zaman cesaret edeceksin kendin için bir şeyler yapmaya, ya da kendi yaşamına bir şeyler katmaya ? Yaşam öyle bir şeylere katlanacak kadar uzun değil. Bir şeyleri yapamadan ya da istediğiniz hedeflere varamadan hayatınız da bitebiliyor. Sizin yarım kalan işlerinizi tamamlamak adına yapmak gereken şeyler ne? Bunu düşündün mü? İşte tüm bunlardan arınman gerekli bu gün ve özgürlüğün tadını çıkar. Sen özgürlüğün tadını çıkardın mı hiç? Kendini hiç özgür olarak  hissettin mi hayatında. Tüm sıkıntılarını bir kenara bırakıp, tüm dertlerini bir kenara koyarak neler yapabilirsin özgüvenli olarak? Ve sen neyi nasıl değiştirebilirsin hayatında? 

Bu gün kendine izin ver, bir şeylerden arın, kendin için bir şeyler yap. Tüm dertlerinden, sıkıntılarından arın, gününü değerlendir kendin için. Tüm duygularını bir kenara al, tüm hayallerini bir kenara bırak, saf ve  yalın ol. Sen sadece günü yaşa, anı yakala ve andan mutlu olmasını öğren. Uzun erimli hayaller belki senin ideallerin arasında fakat, bunları yakalaman ve gerçekleştirmen için seni tutan ne?.  Olumlama için kısa erimli hayallerden de asla vazgeçme. Hayaller senin ümitlerini besler fakat gerçekleşmeyecek hayallerin peşinden de fazla koşma. Hayallerin bile gerçekçi olmalı.  Hayat zaten bir mücadele gerektirir, bunun için de kararlı ve güçlü olmak gerekir. Zaten mücadele olmadan neticeye varmak olanaklı değil. Fakat sen sen ol, Bu gün dert ve sorunlarını arkanda bırak bir gününü serbest bırak, Özgür ol. Fakat güzelliklerinden vazgeçme. Güzellikler hep senin, sen istediğin sürece. Bir şeyleri istemek çok önemli. Sen ne istediğini öğren ve uygula. Sen istersen değişecek her şey fakat sen istemediğin sürece de hiçbir şeyi elde etmek mümkün değil. 

Sen yine bu gün dertlerini bu gün bırak ve yeni şeyler ara ve özgürlüklerini kendine rehber et.

 Hiç bir engel seni bağlamasın ve özellikle zihninde yarattığın hapishaneleri yık ve kendini serbest bırak. Hadi bu gün bunu yap ve göreceksin kendi yarattığın hapishanelerin duvarlarının yıkıldığını. Artık duvarlar kalmasın, artık seni çevreleyen engeller olmasın. Bireyler hep özgür kalsın. Zaten özgür kalmalı fikirler. Hiçbir baskı kabul etmemeli.  Bir kartal havalansın özgürlüklere gönlünden, kanat çırpsın, gözleri göklerin en uzak noktasında ve umut ile versin özgürlük isteyenlere umut olsun. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.